Comiesięczne zbiórki – Challenge ciąg dalszy

Witam Was moi drodzy :)

Mamy dla Was propozycje, aby wdrożyć „Challenge” do tradycji na naszej stronie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, jak udało się w styczniu uzbierać pieniądze, dzięki którym trochę łatwiej nam się żyje i mamy więcej czasu na pisanie. Odzew był od Was też bardzo pozytywny i jedyne co nas w tym martwiło, to fakt, że w porównaniu do liczby czytelników osób wpłacających było stosunkowo mało. A cichutko marzymy, żeby była to akcja w stylu „ziarno do ziarna”…
Dlatego wychodzimy z propozycją, żeby challenge był comiesięczny… ale z małymi zmianami ;)

Po pierwsze, na początku miesiąca, będziemy robić ankietę. Będziecie mogli zagłosować na to, co mamy dla Was napisać, jeśli zbierzecie 500 miesięcznie. Jeśli zbiórka się uda, na stronie pojawi się wybrany przez Was tekst.
Po drugie, nadal w tytułach przelewów piszcie swoje maile, żebyśmy w razie niepowodzenia zbiórki mogli wysłać tym, którzy zrobili wpłatę, jakiś mniejszy tekst na pocieszenie (oczywiście, jeśli ktoś nie chce podawać maila, nie ma potrzeby, to tylko propozycja). Tekst „na pocieszenie” nigdzie później nie pojawi się na stronie. To tak na zachętę, żeby się zaangażować :)

Dane przelewu zostają bez zmian (oczywiście bez gwiazdek):
Katarzyna Kup***czak
ul. Mickie***wicza 21a/3
43-300 Bielsko-Biała
80 *** 1240 *** 6449 *** 1111 *** 0010 *** 2822 *** 5509
Tytuł przelewu: DAROWIZNA – mail kontaktowy
Możliwy jest również PayPal – shikattales@gmail.com (wysyłanie jako znajomemu).

Na razie jest to kwestia próbna. Zobaczymy, czy będzie to miało rację bytu :) Na stronie głównej pojawi się niebawem zakładka pt. Darowizna-Challenge. Tam będziecie mogli szukać odnośników do każdej ankiety i widzieć informacje o comiesięcznych chellangach (będziemy m.in. pisać, ile dokładnie w każdej zbiórce udało się zebrać). Również będą się tam znajdowały dane do przelewów, gdyby ktoś szukał. Ponadto na stronie, tak jak teraz, będzie znajdował się licznik, który będziemy na bieżąco aktualizować, żebyście widzieli, jaki jest progres. Na razie pozostanie ten styczniowy i wyzerujemy go z dniem 1 lutego. Od wtedy zaczniemy naliczanie wpłat, więc jeśli ktoś już by chciał zasilać licznik na luty, to niej poczeka do właśnie 1 lutego :) Zbieramy do końca miesiąca.

Nagroda, tak jak mówimy, będzie dotyczyć tych bohaterów, których wybierzecie i postaramy się, żeby był to tekst dłuższy niż standardowe rozdziały czy bonusy. Poniżej przedstawiamy ankietę, z kim bonusowo chcielibyście coś poczytać :) (w ankietach nie ma bohaterów z opowiadań, które właśnie wychodzą) Ankieta jest otwarta przez cały miesiąc – czyli można głosować przez cały czas trwania zbiórki! Nagrodę będziemy wstawiać na stronę z maksymalnie miesięcznym opóźnieniem.

17 myśli w temacie “Comiesięczne zbiórki – Challenge ciąg dalszy

 1. Katka pisze:

  &, w zeszłym miesiącu nie była to zbiórka na zasadach takich jak ta, była aktem nagłej pomocy z Waszej strony, byśmy przetrwały w tym brutalnym świecie przez styczeń XD Więc stamtąd na pewno nic nie weźmiemy na tę zbiórkę. No i cóż mogę powiedzieć… teraz nawet nie ma żadnej nadwyżki, więc nie mamy co przerzucać ;) Ale ogólnie no… hm, to są co miesięczne zbiórki i zerujemy je po upłynięciu miesiąca, tak jak było to opisane w zasadach. W następnym miesiącu zbieramy kolejne 500 zł, a nadwyżki chciałybyśmy traktować bardziej jak wyraz Waszej dobrej woli. W ogóle ogólnie stało się coś, czego nie chciałyśmy. Challenge nie mogą być „zarabianiem” przez Was bonusów z postaciami, lecz są darowizną – czyli Waszym sposobem na podziękowanie nam/docenienie naszej pracy, którą wkładamy w pisanie opowiadań. Więc de facto takie co miesięczne przerzucanie nadwyżek sprawia, że cały zamysł tego pomysłu idzie w zapomnienie. Bo nie chodzi o to, że za te wpłaty będzie dodatkowy tekst – pewnie motywuje to wielu z Was, ale chciałybyśmy, żeby była to taka no… nie wiem, nagroda i podziękowanie z kolei z naszej strony, a nie docelowy punkt tego przedsięwzięcia. Nie trzeba więc wspierać nas co miesiąc, jeśli ktoś faktycznie nie może. Bo to też rozumiemy. Można to robić co jakiś czas i oczywiście w małych kwotach. To jest dobrowolność. Jeśli chodzi o stricte sprawę, o której mówisz, to za zapłatę można otrzymać tekst w postaci Commissions (które są na górze w zakładce), dlatego tam bardzo serdecznie zapraszamy, gdy tylko je znów otworzymy :) „w kolejnym miesiącu już nie wpłaci i nie będzie 500 zł i nic nie dostanie” – a co do tego, haha, no cóż… w ciągu jednego miesiąca za darmo taka osóbka dostaje mnóstwo rozdziałów tak naprawdę XD Piszemy je i wrzucamy cały czas. Caaałkowicie za darmo :)
  Pozdrawiam :)

 2. & pisze:

  Hej,
  A nie myślałyście o tym żeby nadwyżkę z jednego miesiąca ponad 500 zł „przenosić” na pocztet kolejnego? Bo tak w zeszłym była duża kwota a teraz się może okazać że zabraknie kilku złotych. Wiamomo że trudno jest wpłacać coś co miesiąc. Bo tak jednego miesiąca ktoś wpłaci większą kwotę i powiedzmy będzie te 500 zł i pojawi się tekst. w kolejnym miesiącu już nie wpłaci i nie będzie 500 zł i nic nie dostanie. To sugeruje że lepiej by było wpłacać co miesiąc po małe kwoty niż większe raz na 2-3 miesiące.
  Pozd

 3. Katka pisze:

  O., tak, myślimy, że po wykorzystaniu danej parki, następnym razem będzie ankieta bez niej. Dopiero po obleceniu iluś tam parek będzie znów ta już napisana w wyborze ;)

 4. O. pisze:

  Tak sobie myślę, czy jeśli dana parka wygra to można by ją „zamrozić” podczas kolejnej ankiety?

 5. Katka pisze:

  Wadera, spoko, wiem, co oznacza problem z czasem, więc nie martw się, za złe bynajmniej nie mamy ;) Dziękujemy zarówno za wsparcie mentalne, jak i zapowiadane finansowe :D I tak jak pisałyśmy, nie musi to być wiele! Każda mała cegiełka jest super opcją :) Dzięki!

 6. Wadera pisze:

  Czasu u mnie co kot na płakał i znów z komentowaniem nie nadążam, ale czytam rzetelnie :)
  Co do challenge’a to myślę, że spoko pomysł. Zwłaszcza, że jak już pisałam wcześniej – należy się Wam za ten cały wysiłek i czas które poświęcacie na pisanie tych cudów, które zapewniają nam cudowne chwile relaksu. Dla mnie to wprost wybawienie jak po 8h w robocie i perspektywie kolejnych egzaminów mogę sobie przysiąść i raczyć się takimi smaczkami które nam tu serwujecie :D
  Do akcji na pewno się dołączę, dużo tego nie będzie wprawdzie (życie w Polsce to jednak drogi interes jest), ale zawsze coś tam Wam skapnie.

 7. Katka pisze:

  _miodzio_, spoko, ogarnęłyśmy to tak, żeby nie było żadnego problemu prawnego po żadnej ze stron. Ogólnie jest określona kwota wolna od podatku, wszystko jest w prawie dość mocno skonkretyzowane i obliczone, ile to pieniędzy można otrzymać, aby nie płacić podatku i tak dalej. Jeśli ktoś chciałby dokładniejsze zagłębienie się w tej kwestii, możemy oczywiście na życzenie mailowo całą procedurę i zasady opisać, dla spokoju ducha :) No i w ogóle fajnie, że nas długo czytasz (bo skoro długo, to znaczy, że musi być tu fajnie, jeśli wracasz XD). Mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze jakiś komentarz od Ciebie poczytamy ;)

 8. _miodzio_ pisze:

  Właściwie to czytam już Was od jakiegoś czasu, ale jak zawsze z komentarzem jest u mnie trudna sprawa :P Dziś jednak zaczęłam się zastanawiać, czy dobrze opisujemy przelewy i czy możecie zbierać tak bezkarnie kasę :P -wiadomo żyjemy w popieprzonym kraju i zaraz okaże się, że to ‚nie zgłoszone dochody’, ‚przychody z przestępstwa’, czy cóś, podatki, sratki i inne sprawy ;) Mam nadzieję, że sprawdziłyście jak to wygląda z punktu widzenia prawa i nie będziecie mieć problemów :)
  PS: Czekam z niecierpliwością na ATCL :D

 9. Katka pisze:

  MoNoMu, hm, może masz rację z tymi wynikami. Pogadam o tym z Shiv. Choć naprawdę szczerze wierzę, że nagroda jest faktycznie jakąś zachętą do wrzucania swojego grosika do skarbonki, ale nie tylko ona się liczy i ktoś zechce nas wspomóc… po prostu z dobrej woli. Ale dzięki za uwagę. Jest warta rozpatrzenia.

 10. MoNoMu pisze:

  Zastanawia mnie, czy widoczne wyniki ankiety nie zniechęcą niektórych osób. Coś w stylu „Ta para wygrywa w tym miesiącu? Nie lubię jej, to nie wpłacę”.
  Ha, i popieram damianna… Rynna jest znacznie lepsza! (Serio, to wszyscy są kochani :*)

 11. Katka pisze:

  Mistrzuchna, haha, to wpasowałyśmy się w Twoje założenie konta XD Bardzo fajnie, że zechcesz nas wesprzeć! :) I oczywiście dziękujemy za docenienie i miłe słowa odnośnie opowiadań :) Mam nadzieję, że nie zawiedziemy Cię żadnym kolejnym ;)

  O., trójkąt? W sensie wampirki? Tak napisałyśmy, bo tam trójka bohaterów jest. Nie żeby trójkąt, plus Ty już od razu o seksie myślisz XD nawet jak się trzej pojawią w tekście, to nie muszą się pieprzyć XD

  Liv, dużo sera nie zaszkodzi XD lubimy ser. Na pizzy musi być podwójny XD Ale tak w ogóle to spoko, rozumiemy, jak ktoś nie ma możliwości, by coś tam od siebie wrzucić ;) Cieszy nas, że wspierasz nas komentarzami, bo to też się liczy. Motywacji do pisania bez nich by nie było, a przecież motywacja i czas to najważniejsze rzeczy! ;)

  Damiann, nie walcz z fenomenami XD Ich nigdy nie zrozumiesz XD

 12. Liv pisze:

  Mocno żałuję, że nie mogę nic wpłacić. Na razie. Przyjdzie taki piękny dzień, że uzyskam swoją niezależność finansową. Niestety nie w tym wieku. :(
  I pewnie to nie aż tak pomocne, ale chciałam napisać już kilka razy, że naprawdę podziwiam, ile pracy, czasu i w ogóle sera wkładacie w tę kochaną stronkę. I bardzo jestem wdzięczna wszystkie historie (nawet jeżeli aktualnie nie mogę przebrnąć przez NB ;). No, mam nadzieję, że kiedyś przeleję swoją wdzięczność w piniążki.
  Wybaczcie uczuciowy, prawie niezwiązany z tematem kom.
  Teraz idę czekać na ATCL, bo aktualnie tylko tymi update’ami żyję (i 19 days może jeszcze ^^).

 13. mistrzuchna pisze:

  Super pomysł :) Dopiero co założyłam sobie konto w banku i jak na razie jest puściutcie wiec jak już coś tam będzie to na pewno zrobię przelew :D
  Już tyle czasu czytam Wasze opowiadania, z czego każde jest niesamowite i widać pracę w nie włożoną, to nawet nie ma opcji żeby Was nie wspomóc ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.