Poszukiwania korekty number 2

Hej, ludki!

Mamy nietypowe pytanie. Chciałyśmy, aby tomiki FDTS (i nie tylko one) były doskonalsze, a że nie współpracujemy z żadnym wydawnictwem i wydajemy je amatorsko, to im więcej pomocy tym skomplikowanym procesie, tym lepiej i bezpieczniej. Stąd nasze pytanie, czy wśród Was znalazłby się ktoś, kto chciałby dodatkowo robić korektę tomików FDTS? Sachan, tak jak dotąd, byłaby naszą główną korektorką, zaś ktoś z chętnych mógłby jeszcze dopracowywać na koniec tekst. Nie wiemy, ilu byłoby chętnych z Was, ale chciałybyśmy, aby był to ktoś, kto jako tako się na tym zna, dlatego pomyślałyśmy o małym teście. Osoby chętne poprosiłybyśmy o poprawienie randomowego tekstu (4 strony w Wordzie) w określonym terminie i osobę, która by to zrobiła najlepiej, wybrałybyśmy na korektorkę. Niestety nie możemy zaoferować za to zapłaty w postaci kasy, bo nas na to nie stać, sam koszt druku książek jest dość duży. Możemy jedynie zaproponować, żeby poza tomikami FDTS, które będą wydawane, osoba taka będzie mogła (oczywiście jeśli będzie chciała ;)) zrobić korektę pewnego opowiadania, które niebawem planujemy wydać, całkowicie nowe i takie, które nie wyjdzie na blogu przez jakiś czas. Ponadto dostanie to opowiadanie w formie książkowej już gratis :) Oczywiście osóbka zostanie wpisana jako korekta w książce.

Jeśli są wśród Was jacyś chętni, poniżej przedstawiamy, jak to wygląda:

– Do końca dnia 21.06 (niedziela) przyjmujemy na maila zgłoszenia. Prosimy w tytule napisać „Korekta FDTS”, w treści wyrazić chęć betowania i podpisać się :)
– My po zebraniu wszystkich zgłoszeń wyślemy 21.06 próbny tekst do korekty, na którą czas macie do końca czerwca! Czyli ostatnie maile z odesłaną korektą przyjmiemy 30.06 o godzinie 23:59.
– Skontaktujemy się potem z osobą, którą wybierzemy :)

Jeśli ktoś połapie się już po 21.06, że chciałby jednak się skusić, a uważa, że starczy mu czasu do końca czerwca, aby zrobić test, to też zapraszamy na maila.

Jeśli chodzi o samą korektę – poprawiacie wszystko, co jest złe i podejrzane :) Literówki, stylistykę, interpunkcję, powtórzenia, ortografię. Zdania, które wg Was brzmią „dziwnie”. No i tak – wszelkie poprawione błędy zaznaczajcie na czerwono, a takie, których nie wiecie jak poprawić, ale widzicie, że coś jest nie halo, to opisujecie w komentarzach na marginesie (w Wordzie jest to w zakładce „recenzja” – „dodaj komentarz” po zaznaczeniu tekstu).

I bardzo prosimy, żeby pisali do nas tylko ci, którzy na poważnie rozważają bycie betą, a nie ci, którzy po prostu chcą się sprawdzić czy zgłoszą się „dla jaj”. Bo mimo wszystko ogarnięcie maili i sprawdzenie korekty tej krótkiej scenki jednak jest czasochłonne, stąd ta prośba :)

Okej, jeśli macie jakieś pytania, to walcie śmiało w komentarzach lub mailowo. Mamy nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny :)

16 myśli w temacie “Poszukiwania korekty number 2

 1. Katka pisze:

  Nate, bardzo nam miło, że się zgłosiłaś :D

  Kruha, spoko, postaramy się zapamiętać :) Pewnie się nam czasem jeszcze zapomni, ale będziemy mieć na względzie, by na to uważać :) I oczywiście dzięki za uwagę.

 2. Kruha pisze:

  Można powiedzieć, że to taka malutka aluzja, bo w opisach biją po oczach. W dialogach za specjalnie nie zauważyłam. Ja ogólnie kocham zdrobnienia, sama często ich używam, ale przy historiach z chłopami średnio mi pasują. :)

 3. Kruha pisze:

  Ja się nie zgłoszę, bo jestem leniwa. Ale jakbym się już tego podjęła, to chyba bym wam wykasowała wszystkie zdrobnienia ;D

 4. Phantom pisze:

  Nie wiem czy wolno wam to zdradzić, ale ile osóbek już się zgłosiło?
  Bo cały czas rozważam swój udział, ale jak konkurencja będzie za duża to raczej pasuję :D

 5. vivitcorde pisze:

  Okej, dzięki. Więc chyba się skuszę, bo zawsze marzyłam o byciu betą. x’D Ale jeszcze przemyślę, żeby was ewentualnie nie zawieść później. No i na mailu się „spotkamy”, nie?

 6. Katka pisze:

  Vivitcorde, chodzi o betowanie FDTS do druku. Resztę opowiadań wciąż betuje Sachan. Więc poszukujemy drugiej korekty do tomów FDTS i ewentualnie następnych pozycji, które byśmy wydawały w formie drukowanej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.